Eğitmenlerimiz - BURAK TURGUT - meslekburda.com
Eğitmenlerimiz

BURAK TURGUT

Eğitmen Özgeçmişi

Hasan Kemal Yardımcı Anadolu Teknik Lisesi Bilişim Teknolojileri Bölümü/Veri Tabanı Alanı'ndan mezun olduktan sonra Fırat Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Bilgisayar ve Elektronik Öğretmenliği Bölümünü tamamlamıştır.
Mezun olduktan sonra bir süre çeşitli özel yazılım şirketlerinde çalışmış, özelde çalışırken bir çok projeye imza atmıştır. Özel sektörde yazılım ile uğraşan Burak TURGUT 2018 de Rize Özel Bilge Okullarında Öğretmenlik deneyimine başlamış ve 2019 yılında Rize'nin Pazar ilçesinde MEB'e atanmıştır.

Çeşitli yazılım projelerinde görev alan Burak TURGUT öğrencileri ile birlikte bir çok yazılım, robotik yarışmalarına katılmış ve ödül almıştır. Burak TURGUT, pandemi döneminden sonra öğretmen ve öğrenci eğitimine çokça önem vermiş ve bundan dolayı 2020 yılında "genç beyinler net" platformunu kurmuştur. Bu platformda amacı ülkemizdeki öğretmen öğrencilerimize teknolojinin doğru kullanımını ve doğru içerik üretimini aktarmak ve Türkiye'de yaşayan tüm vatandaşlarımıza dijital okur yazarlık becerilerini kazandırmaktır.
Platformunda son üç senedir ücretsiz paylaşımlar ve eğitimler veren Burak TURGUT Rize başta olmak üzere bir çok öğrenci ve öğretmenimize ulaşmıştır. Rize ve çevre illerde çok sayıda yüzyüze ve online eğitimler vermektedir. Kendi platformu dahil Türkiye'deki bir çok özel ve bakanlığa bağlı kurumlarla birlikte online eğitimleri bulunmaktadır. Rizedeki öğretmen öğrenciler için ROBOTEK projesi, yaylalarda drone, kariyerinde öğrencilere rehberlik eden planlama eğitimi olan KÖRPE projesi ve yine Rize'de tüm öğrenci öğretmenleri kapsayan Rize'de algoritma ve yazılım eğitimi anlamına gelen RADYE Projesi gibi projeleri bulunmaktadır. Yine öğretmen ve öğrencilerimiz için hazırladığı "Web 2.0 Araçları Öğretmen Rehberi" gibi bir de kitapçık hazırlamıştır. Son dönemlerde ise popüler konular üzerine eğitimler ve paylaşımlarına devam etmektedir.
Burak TURGUT sürekli trend konuları seven, teknolojiyi kendi ülkesine uyduran ve doğru şekilde bunu aktarmayı seven, geleceğe daha güzel bir şekilde bakan ve eğitime gönül vermiş bir Öğretmendir. Son zamanlarda Metaverse, Yapay Zeka gibi konular üzerine çalışmalar yapmaktadır. Bununla birlikte Rizede Metaverse hizmet içi öğretmen eğitimleri, Yapay zeka Uygulamaları Kullanımı gibi yüz yüze ve online eğitimler yapmakta olup online yaptığı paylaşımlarlara çevresini sürekli bilgilendirmekte ve diri tutmaktadır.

© 2016-2021 Meslekburda. Tüm Hakları Saklıdır.