Uzaktan Eğitimle Hostes Olmak - meslekburda.com
Eğitim 14/10/2021

Uzaktan Eğitimle Hostes Olmak

UZAKTAN EĞİTİMLE HOSTES OLMAK

 

Hava yolları şirketleri ihtiyaçlarına göre dönem dönem kadrolarına yeni kabin memurları istihdam etmektedirler. Yeni iş ilanları olduğu takdirde her hava yolu bunu internet sitesinden duyurmaktadır.

Kendiniz arada gidip cv’ nizi hava yolu şirketinde insan kaynakları birimine bırakabileceğiniz gibi, hava yolu şirketlerinin internet sitesindeki duyurular kısmını takip ederek de başvuru zamanında, başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Hostes (kabin memuru) olmak için başvurunuzu yaptıktan sonra, başvuru yaptığınız şirketler sizi belirli bir tarihte mülakata çağıracaktır. Boy kilo ölçümünün yapılmasından sonra, adayın fiziksel olarak uçuşlara uygun olup olmadığının kontrolü ve değerlendirmesi yapılacaktır. Fiziki yeterliliklere bakıldıktan sonra İngilizce sınava tabi tutulacaktır. Bu sınavı da başarılı bir şekilde geçtikten sonra Türkçe yapılan bir sınava girilecektir.

İngilizce sınavından geçebilmeniz için en az orta düzeyde İngilizce bilmeniz gerekmektedir.

Hosteslik kriterleri genel olarak bütün hava yolları şirketlerinde aynıdır. Bu kriterlerin yanında size artı puan getirecek seçenekler vardır ki bunlardan en önemlisi Hosteslik eğitimi sonucunda alınmış üniversite onaylı sertifikadır.

Hostes olmak isteyip de belirli fiziksel koşuları taşıyan kişiler için meslek üzerine eğitim veren pek çok kurs vardır.

Bu kurslar içerisinden en iyi seçim üniversite onaylı sertifika alabilecekleri kurslardır. Bu kurslar sayesinde meslekte yeterlilik elde edebilirsiniz.

Hosteslik eğitimi için açılan kurslarda, eğitim sonunda Üniversite Onaylı sertifikalar verilmektedir. Hosteslik için belirtilen koşulları taşıyan ve isteyen herkes bu sertifika programına katılabilmektedir. Bu kursun, örgün eğitime göre daha ucuz olması en büyük tercih sebebi olmaktadır.

Uzaktan eğitim teknolojileri sayesinde evinizde, okulunuzda, iş yerinizde hatta uyumlu cep telefonunuzdan eğitimleri alabilecek ve eğitim sonunda yapılacak sınavlarda başarılı olmanız durumunda üniversite onaylı eğitim sertifikalarınıza sahip olabileceksiniz.

80 Saat Online Eğitim: Kursiyer kendisine tanımlanmış şifresi ile eğitim sistemi üzerinden eğitimleri asenkron olarak izler. İzlediği süreler siteme kayıt edilir ve devam durumu raporlanır.  Bu derslerin sınavları kurs bitiminde yüz yüze yapılır.

20 Saat Örgün Eğitim: Türkiye’nin birçok ilinde oluşturulmuş çözüm ortakları ağı sayesinde Hosteslik eğitimi Sınıf Ortamında Ve Eğitmen Eşliğinde Yapılacaktır.

 

Kimler Hosteslik Eğitimine Katılabilir:

Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Olmak

Herhangi Bir Sabıka Kaydı Bulunmamak

Herhangi Bir Fiziksel Engeli Olmamak

Sağlık Durumunun Uçuşa Engeli Olmamak

En Az Lise Veya Dengi Mezunu Olmak

Bayanlar İçin 1.60 Cm - 1.80 Cm Boy Arasında Olmak

Baylar İçin 1.70 Cm -1,90 Cm Boyunda Olmak

Erkek Adaylar İçin Askerliğini Tamamlamış Olmak Ya Da Tecilli Olmak

Daha Önce Havacılık Kuruluşlarındaki Uçuş Görevinden Disiplinsizlik, Sicil Yetersizliği Ve Sağlık Nedeniyle Ayrılmamış Olmak

Bayanlar İçin: Kilosu, Boy Ölçüsünden 100 Çıkarılınca Kalan Sayıdan, En Fazla 2 Sayı Yukarıda 20 Sayı Aşağıda Olmak,

Baylar İçin: Kilosu Boy Ölçüsünden 100 Çıkarılınca Kalan Sayıdan, En Fazla 5 Sayı Yukarıda 20 Sayı Aşağıda Olmak,

19 Yaşını Bitirmiş Ve 30 Yaşından Gün Almamış Olma

Yüzme Bilmek.

 

 


Yazar : PINAR ÖZTÜRK

Yazarın Biyografisi :

KATEGORİLER
Biz Sizi Arayalım
Eğitimler ve sertifika programları hakkındaki sorularınızı hemen cevaplayalım!
BENZER İÇERİKLER
© 2016-2021 Meslekburda. Tüm Hakları Saklıdır.