Hostes Olmanın Kolay Yolu - meslekburda.com
Kariyer 14/10/2021

Hostes Olmanın Kolay Yolu

      HOSTES OLMANIN KOLAY YOLU

Çoğu insan nasıl hostes olunur? Sorusunu sormaktadır. Kabin memuru olmak birçok insanın hayalidir. Ancak bununla birlikte belli nitelikleri ve karakter özelliklerini taşımanız gerekir. Başarılı bir kabin memuru olmak için yapmanız için gereken birçok şey vardır. Çünkü kabin memurluğu çok kazandıran mesleklerden biridir. Artı olarak bütün dünyayı gezme şansınız, muhteşem otellerde kalma ve başka türlü görme şansınızın olmadığı yerlere gitme fırsatını başka hangi meslek size sunabilir ki. Aday sayısı oldukça fazladır çünkü diğer iş fırsatlarıyla karşılaştırıldığında fazladan birçok avantajı vardır. Bu işi kapabilmek için belli niteliklerinizin ve karakter özelliklerinin olması gereklidir. Nasıl hostes olunur sorusunun cevabı niteliğindeki bu şartlar şöyledir;

Yaş sınırı: Bu ülkeden ülkeye havayolundan başka havayoluna göre değişir. Ancak bizim ülkemizde 19-38 yaş arası kişiler başvurabilir.

Boy ve kilo: Bu da havayolundan havayoluna göre değişir. Bizim ülkemizde ortalama bayanlarda 1.60-1.80 baylarda ise 1.65-1.90 arası değişmektedir.

Normal görme yeteneği: Adayların normal görme yeteneğine sahip olmaları gerekmektedir. Gözlük takan, lens kullanan veya renk körlüğü olan adaylar başvuru esnasında elenirler.

Memnun edici bir ses: Kabin memuru olmanın bir diğer şartı da tatlı ve memnun edici bir sese sahip olmaktır.

Sağlıklı olmak: Kabin memuru olmak için en önemli koşullardan biri de tamamen sağlıklı olmaktır. Mükemmel görünseniz bile AİDS virüsü taşıyorsanız, kalp probleminiz, ruhsal sıkıntılarınız veya kronik hastalıklarınız varsa kabul edilmezsiniz.

Mükemmel iletişim becerileri: Kabin memurlarının öncelikli görevleri ve sorumlulukları yolcularla etkileşimde bulunmaktadır. Yolcuları güvenlik ve acil durumlarla ilgili bilgilendirmeniz gerekir. Ayrıca uçuş esnasında yolcuların ihtiyaçlarını karşılamanız da gerekir. İşte bu nedenle iletişim becerileri oldukça önemlidir.

Esneklik ve uyumluluk: Bu meslekteki çalışma koşullarına uymak için verilen çalışma programına kolaylıkla uyum sağlamanız gerekir. Çalışma saatlerinde ani değişiklikler ve fazla mesai ailenizle de daha az zaman geçirmenize neden olacaktır bu yüzden bu mesleğe tamamen kendinizi adamanız gerekir.

Eğitim gerekliliği: Kabin memuru olmak için en az lise mezunu olmanız gereklidir. Bir üniversiteden mezun olmuş olursanız öncelik size verilecektir.

Ve de sertifika almak gereklidir. Artık bir mesleği yapmak için yıllarca onun okulunu okumaya gerek kalmadı. Birçok meslek için uzaktan sertifika alınabiliyor artık. Bu sertifikalar da yapmak istediğiniz mesleği yapmanıza yardım ediyor. Bu sertifikaları alabilmek için sertifika kursları olmaktadır. Günümüzde çok popüler olmamasına rağmen yeni olduğu için uğraştırmadan hemde daha ekonomik olduğu için bu sertifikaları ekonomik fiyatlara almak mümkün. 80 saatlik bu uzaktan kurs ile sizde kolayca bu üniversite onaylı sertifikayı alabilirsiniz. Tüm bu yukarıdakiler için size özveri ve gayretle size bu kısa zamanda yapmanız gereken şeyleri de anlatacaktır bu kurs. Sizi sonra küçük bir sınavdan geçirip sertifikayı verecektir. Nasıl hostes olunur sorusunu sizin için bu şekilde cevaplamış bulunmaktayız.


Yazar : PINAR ÖZTÜRK

Yazarın Biyografisi :

KATEGORİLER
Biz Sizi Arayalım
Eğitimler ve sertifika programları hakkındaki sorularınızı hemen cevaplayalım!
BENZER İÇERİKLER
Kariyer 2021-06-02 14:26:31
Kariyer 2021-06-02 12:57:51
Kariyer 2021-06-02 14:30:31
© 2016-2021 Meslekburda. Tüm Hakları Saklıdır.