Hosteslik Eğitim Programı - meslekburda.com
Kariyer 14/10/2021

Hosteslik Eğitim Programı

HOSTESLİK EĞİTİM PROGRAMI

 

Pek çok ülke gezmek ve aynı zamanda dolgun maaş alabilmek herkesin hayalidir. Hatta bu hayal çocukluğumuzdan beri vardır. Bayanlarda Hostes, erkeklerde Host anlamına gelen bu meslek en prestijli mesleklerden biri olmakla birlikte maaşı da oldukça dolgundur.

Bu hayale kavuşmak, hosteslik eğitimi olarak uzaktan eğitim programı ile alınabilecek sertifika sayesinde artık hiç de zor değil. Birazdan yazımızın sonunda sertifika programına değineceğiz.

Öncelikle söylemek gerekir ki, hostes veya host olma hayaliniz varsa, esnek çalışma sistemine kendinizi hazırlamanız gerekecektir. Uçuş zamanı ve süresi belli olmadığından, tatil günlerinde dahi çalışmanız gerekecektir. Yani işiniz, hayatınız olacaktır.

Peki nedir Hosteslik- Hostluk: Hava yolları şirketinde çalışan, uçuş öncesinde, sırasında ve sonrasında yolcuların rahatlığıyla ve güvenliğiyle ilgilenen görevlilerdir. Yiyecek içecek ikramı, rahatsızlığı olanlara ilk yardım gibi hizmet sunarlar.

Hostesler- Hostlar bir hava yolu şirketinin görülen yüzüdür. Çünkü yolcular hosteslerle-hostlarla bire bir muhatap olurlar. Güler yüzlü, nezaketli, hoşgörülü, sabırlı ve saygılı olmak bir hostes olması gereken en önemli özelliklerdir. Bu özellikler sayesinde müşteri memnuniyeti de artacaktır.

 

Hostes- Host Olma Şartları:

Hostes olmanın en önemli şartlarından bir tanesi yabancı dil bilginizdir. Yabancı dilinizin çok iyi olması gerekir. Bir dil yeterli olmakla birlikte ikinci bir dil biliyorsanız bu tercih sebebi olmanız anlamına gelir.

Hostes olmak için lise mezunu olmak yeterlidir; ancak hangi meslek olursa olsun, yapacağınız meslek üzerine bir eğitim almış olmanız her daim sizi bir adım öne geçirecektir. Liseyi bitirmiş ancak Host ve Hostes olmak isteyenlerin bu talebini karşılayan üniversite onaylı sertifika alabilecekleri kurs imkanı vardır.  Bu kurs sayesinde hostes olma hayaliniz gerçeğe dönüşmektedir.

Her dönemin gözde mesleği olan hosteslik eğitimi için açılan bu kurs, eğitim sonunda Üniversite Onaylı sertifikalar vermektedir. İsteyen herkes bu sertifika programına katılabilmektedir. Bu kursun, örgün eğitime göre daha ucuz olması en büyük tercih sebebi olmaktadır.

Uzaktan eğitim sağlayan bu kursla, Host ve Hostes kursiyerleri, 80 Saatlik uzaktan eğitim yöntemi ile kendilerine tanımlanmış şifre ve eğitim sistemi üzerinden eğitimlere katılır. Eğitimlere katıldıkları her saniye sisteme kayıt edilir. Sonrasında yapılacak sınavlar ise yüz yüze yapılır.

Verilen bu eğitimle havacılık tarihi, uçuş, yolcu psikolojisi gibi yapacağınız meslekte bilmeniz gereken her şeyin eğitimi verilir.

Uzaktan eğitim sayesinde belli bir ilde olmanıza da gerek olmayacağından, host ve hosteslik şartlarını taşıyan herkes sertifika programına katılarak hosteslik eğitimi  alabilecektir.  

Bu sertifika sayesinde rakiplerinize büyük fark atacaksınız.

 

Host veya Hostes Olmanın Şartları:

Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Olmak

Sabıka Kaydı Bulunmamak (Taksirli Suçlar Hariç)

Herhangi Bir Fiziksel Engeli Olmamak

Sağlık Durumundan Dolayı Uçuşa Engeli Olmamak

En Az Lise Veya Dengi Mezunu Olmak

Bayanlar İçin 1.60 Cm - 1.80 Cm Boy Arasında Olmak

Baylar İçin 1.70 Cm -1,90 Cm Boyunda Olmak

En Az Bir Yabancı Dil Biliyor Olmak.

 

 


 


Yazar : MERVE AKBAŞ

Yazarın Biyografisi :

KATEGORİLER
Biz Sizi Arayalım
Eğitimler ve sertifika programları hakkındaki sorularınızı hemen cevaplayalım!
BENZER İÇERİKLER
© 2016-2021 Meslekburda. Tüm Hakları Saklıdır.