Eğitim Hemşiresi Maaşı 2020 - meslekburda.com
Eğitim 01/09/2020

Eğitim Hemşiresi Maaşı 2020

Eğitim hemşiresinin görevlerinden bir tanesi yerine kendisi gibi niteliklere sahip bir hemşire yerleştirmeden asla görevinden ayrılmamasıdır. Eğitim hemşirelerinin görevlerinin dışında herhangi bir şekilde ek görev ya da nöbet verilmemektedir.

 Ancak bazı durumlarda müdüre ve başhemşireye bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir. Eğitim hemşirelerin sorumlulukları son derece yüksek olduğu için genel olarak çok o zaman nöbet tutmazlar. Eğitim hemşiresi maaşı 2020 yılında ne kadar oldu konusu merak ediliyor. Bu yazımızda eğitim hemşireliği kursu ve maaşları hakkında çok fazla detay vereceğiz.

Eğitim Hemşiresi Maaşı Ne Kadar?

Eğitim hemşiresi maaşları 2020 yılında 5420 lira olarak verilmektedir. Eğitim hemşirelerinin devlet memuru olarak görev yaptığını söylemekte yarar var

  1. Lisans Mezunu Sözleşmeli Sağlık Personeli ( maaş+sabit) :  4.335 TL
  2. Ön lisans Mezunu Sözleşmeli Sağlık Personeli ( maaş+sabit): 4.150 TL
  3. Ortaöğrenim Mezunu Sözleşmeli Sağlık Personeli ( maaş+sabit) : 4.010 TL
  4. Hemşire maaşları da 5.420 TL,

Eğitim Hemşiresi Olmak İçin Aranan Şartlar

Eğitim hemşiresi maaşı merak edilse de eğitim hemşiresi olabilmek için bazı şartlar aranmaktadır. Eğitim hemşiresi yetki ve sorumlulukları arasında hastanede görev yapan tüm personelin genel oryantasyonu eğitimlerini planlanması yürütülmesi ve değerlendirilmesi gibi önemli konular bulunmaktadır. Ayrıca gerçekleştirilen eğitim programlarının değerlendirilmesi ve sonuçlara göre değişiklikler yapılması da tamamen eğitim hemşiresinin yetki ve sorumlulukları arasında yer alır.

  1. İSG eğitimlerinin koordinasyonunu sağlar.
  2. Hizmet alımı personelinin firma tarafından verilen eğitimlerini takip eder.
  3. Hasta okulu eğitimlerinin koordinasyonunun sağlar.
  4. Eğitim programlarının oluşturulması ve uygulanmasında gerekli hallerde ilgili kişi ve kurumlarla iş birliği yapar, eğitim ortamı için gerekli kaynak ve malzemelerin kontrolünü sağlar.
  5. Hizmet içi eğitim planlarını oluştururken bilimsel gelişme ve yenilikleri, Hemşirelik Hizmetleri Müdürlüğü tarafından iletilen gereksinimleri, önemli gün ve haftaları göz önünde bulundurur.

Eğitim Hemşiresinin Maaşını Etkileyen Durumlar Nelerdir?

Eğitim hemşiresinin genel olarak maaşının ne kadar olduğu merak edilir. Eğitim hemşirelerinin maaşları çalıştıkları yıla oranla çalıştıkları kuruluşları göre farklılıklar göstermektedir.

 Ancak hemşirelerin maaşları etkileyen bazı durumlar bulunmaktadır. Kurumda çalıştığı yıl çalıştığı şehir gibi durumlar genel olarak maaşların ne kadar olduğunu belirlemektedir. Bu nedenle her eğitimi hemşiresinin maaşının aynı olduğunu söyleme yalnız olacaktır. Eğitim hemşiresi maaşları üniversite mezuniyet durumu çalışma süresi ve şehre oranda farklılık gösterebilir.

Özelde veya Devlette Çalışan Eğitim Hemşiresinin Maaşları Ne Kadardır?

Eğitim hemşiresi maaşları özelde ve devlette keskin farklılıklar göstermektedir. Her türlü devlette çalışanların daha avantajlı olduğunu söylemekte yarar var. Çünkü hem devlet güvencesi altında hem de çalışma saatlerini çok daha konforlu olduğunu söyleyebiliriz.

Eğitim hemşiresinin mesai saatleri içerisindeki çalışma temposu son derece yoğun olduğu için maaş açısından sorun yaşamamaları gerekiyor. Genel olarak yeni başlayan bir Eğitim hemşiresi 5 bin lira maaş alıyor.  Bu rakamın devlette olduğunu söylemekte yarar var. Özelde ise bu rakamın 4 bin lira olduğunu söyleyebiliriz. Maaşların kademeli olarak arttığını ve şehirlere göre üniversite eğitim durumuna göre farklılık gösterdiğini söylemekte yarar var.


Yazar : FERİDE EYLEM ALTAN

Yazarın Biyografisi :

KATEGORİLER
Biz Sizi Arayalım
Eğitimler ve sertifika programları hakkındaki sorularınızı hemen cevaplayalım!
BENZER İÇERİKLER
© 2016-2021 Meslekburda. Tüm Hakları Saklıdır.